Több mint 4 millió éve Kelet-Afrikában az eberszabású majmokhoz nagyon hasonlító élőlények egy csoportja elkezdett két lábon járni. Annyira hasonlítottak az emberszabásúakhoz, hogy amikor korunkban megtalálták maradványaikat, az Australopithecus africanus azaz a déli ajom Afrikából tudományos nevet adták nekik Ugyanehhez a két lábon járó nemhez sorolhatók azok a lények, akiknek maradványait először Afarban, Afrikának az Arab-félszigettel szebeni területén találták meg. Ez a faj az Australopithecus afarensis, azaz a déli majom Afarból tudományos nevet kapta. E faj maradványait Kelet-Afrikában több helyen is megtalálták Afartól egészen Dél-Afrikáig. Az Australopithecus afarensis a két lábon járás mellett még fán lakó életmódot folytatott, eszközei a mai csimpánzokhoz hasonlóan romlandó anyagokból, például: fából, csontból lehettek; táplálékuk növények voltak. (Forrás: Chris Stringer és Peter Andrews: Az emberi evolúció világa. Alexandra. 2005. 117-118.)
A legrégebbinek tekinthető emberősök az Australopithecus ramidus, és az Australopithecus anamensis. Utóbbi faj 4,2-3,9 millió évvel ezelőtt élhetett. Mindkettő erdőlakó és valószínűleg növényevő volt. (Csányi Vilmos: Az emberi természet. Humánetológia. Vince Kiadó. 2003. 92-93.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése